Temel Aromaterapi ve Ağrılarda Aromaterapi

10 Ekim Cumartesi | 10.00-10.50

Aromaterapinin genel tanımı. Aromaterapi ağrılara iyi gelir mi? Aromaterapi hangi ağrılara iyi gelir? Boyun ve bel ağrılarında aromaterapiden nasıl yararlanırız ve bu konuda pratik yaklaşımlar nasıldır? Sürekli yorgun hissedenler için aromaterapi önerileri.

Video: Kronik Boyun Ağrısı için Aromaterapi Karışımı

Biyografi

2000 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, 2005 yılında aynı Üniversitenin Tıp Fakültesi’nden Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanlığını almıştır. Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi’nde akademisyen olarak çalışma hayatına devam etmiştir. 2012 yılında doçent ünvanını almıştır. 2013 yılında Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı’nı kurmuştur. 

Şahin’in; boyun, bel, kalça ve diz bölgesi hastalıklarında üç, ilaçlarla ilgili bir ve çene hastalıklarında bir kitabı bulunmaktadır. Sağlık Bakanlığı onaylı Fitoterapi sertifikası bulunan Dr.Şahin ağrı, romatizmal hastalıklar ve yaşlılarda aromaterapi uygulamalarıyla ilgilenmekte olup birçok kongre ve toplantılarda aromaterapi ile ilgili aktif sunumlar yapmıştır.

Stres Yönetiminde Nefes ve Aromaterapi

10 Ekim Cumartesi | 11.00-11.50

Nefes uygulaması ile birlikte aromaterapiden nasıl faydalanabiliriz? Nefes için ideal yağlar hangileridir? Günlük yaşam rutininde Abhyanga Masajının rolü nedir ve uygulaması nasıl yapılır?

Video: Nefes Çalışması ve Abhyanga Masajı

Biyografi

Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni bitirdi. Bağcılar Araştırma Üniversitesi Sağlık Bakanlığı Homeopati Sertifika Programı; Eczacılar Odası Tıbbi Aromaterapi Programı; Aromahead Aromaterapi Sertifika Programı; Dr. Schussler Tuzları ve Homeopati Eczacılık Eğitimi Programı; Dr.Chopra Centre Ayurvedik Yoga Terapist eğitimi; Bach Centre Bach Çiçek Terapi Eğitimi; Bilgi Üniversitesi Temel Koku Eğitimi ve Tasarımı Sertifika Programını tamamladı. “Organik Eczanemin Aroma Bahçesi“ adlı aromaterapi kitabının yazarıdır. Halen eczane eczacılığı ve eğitim koordinatörlüğü yapmakta ve Bütünleyici Tedaviler Derneği Kurucu Başkan Yardımcılığı görevini  devam ettirmektedir.

Güzellikte Aromaterapi

10 Ekim Cumartesi | 12.30-13.20

Cilt bakımında aromaterapiden nasıl faydalanabiliriz? Cilt tipine göre uygulanabilecek bazı pratik uygulamalar nelerdir? Günlük cilt bakım rutininde esansiyel yağların ve çiçek sularının rolü nedir?

Video: Lekeli Ciltlere Aromaterapi Uygulaması

Biyografi

1984 İstanbul doğumludur. İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden 2006 yılında mezun oldu. Farmasötik Teknoloji Kozmetoloji yüksek lisansını bitirdi. 3 yıl özel sektörde ruhsatlandırma bölümünde çalıştıktan sonra 9 yıldır eczane eczacılığı yapmaktadır. 2016 yılında Medipol Üniversitesi Homeopati sertifika programını bitirmiş olup, 2013 yılından bu yana aromaterapi ile ilgili yurt içi yurtdışı bir çok eğitim ve sertifika programına katılmıştır. MEB onaylı estetisyenlik diplomasına sahiptir. Halen İkitelli Metropark Eczanesi’ni işletmektedir.

Fatma Özgün Apaydın
Florame Türkiye Genel Müdürü

Dünyada Aromaterapi

10 Ekim Cumartesi | 13.30-14.30

Aromaterapinin tarih boyu gelişiminin hikayesi.  Aromaterapinin ön plana çıktığı ülkelerin özellikleri nelerdir? Kalite ve güvenliğin önemi.

Video: Stres Giderici Aromaterapi Uygulaması

Biyografi

1993 yılında Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun olduktan sonra Amerika’da University of Delaware’de MBA yaptı. 

2008 yılında, aromaterapi dünyasına girdi ve sonrasında aromaterapi alanında en iyi markalardan biri olan Fransız Florame markasının Türkiye temsilciliğini aldı.

Prof. Dr. Ulvi Zeybek, Prof. Dr. Ekrem Sezik, Prof. Dr. Erdem Yeşilada, Prof. Fabienne Millet eğitimlerine ve Botanica Aromaterapi Konferanslarına katıldı. Bir çok uluslararası aromaterapi eğitimine ek olarak, Tisserand Institute tarafından verilen ‘Essential Oil Safety’ ve ‘Essential Oils for Healthy Skin’ Sertifika Eğitimlerini tamamladı. Halen Florame Türkiye Genel Müdürü görevini sürdürmektedir.

Her Eve Lazım Spreyler

10 Ekim Cumartesi | 15:00-16:00

Evimizde kullanabileceğimiz pratik sprey formülleri ve uygulamaları: Akar spreyleri, Güzel koku spreyleri, Çiçek bakım spreyleri, Yılbaşı spreyleri, Evcil hayvan spreyleri, Pati bakım kremi.

Video: Pati Bakım Kremi Hazırlanması

Biyografi

1980 Yunanistan Gümülcine doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi Yunanistan’da tamamlayıp, 2002 yılında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun oldum. 2008 yılından itibaren eczane eczacılığı yapmaktayım. 2013-2016 yılları  arasında Medipol Üniversitesi Homeopati Sertifika programına katılmış olup,  halen yurtiçi ve yurtdışı birçok eğitim ve sertifika programına katılmaktayım. 2018 yılında Medipol Üniversitesi Aromaterapi sertifikasyon programını tamamlamış bulunmaktayım. Halen Bakırköy’de bulunan SADIK AHMET eczanesi sahibi ve mesül müdürüyüm. Evli ve 2 çocuk, 1 köpek annesiyim.

Dermatoloji ve Aromaterapi

11 Ekim Pazar | 10.00-10.50

Aromaterapinin cilt üzerindeki etkisi nedir? Dermatolojide ön plana çıkan aromaterapi uygulamaları hangileridir? Saç bakımında aromaterapiden nasıl faydalanabiliriz? Anti-aging etkili esansiyel yağlar ve karışımlara örnekler

Video: Saç Bakımı için Aromaterapi Uygulaması

Biyografi

1970 tarihinde Yozgat’ta doğdu. 1995 yılında İstanbul Üniversitesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Dermatoloji uzmanlık eğitimini 1996-2000 arasında yine Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı’nda tamamladı. 2010 yılında Doçentlik unvanını kazandı. 2012 tarihinde İstanbul Medipol Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Deri ve Zührevi Hastalıklar AD, Kürsü başkanı olarak atandı. Ağustos 2015 yılında Profesör oldu. 

Sağlık Bakanlığı onaylı Fitoterapi ve Ozon uygulama sertifikalarına sahiptir. Aromaterapinin deri sağlığı ve deri hastalıkları üzerine etkisi ile ilgilenmekte olup birçok kongre ve toplantılarda aromaterapi ile ilgili aktif sunumlar yapmıştır.

Ayşegül Birlik
Uzman Eczacı

Sporda Aromaterapi

11 Ekim Pazar | 11.00-11.50

Spor öncesi uygulanacak aromaterapi karışımı ile zinde ve performanslı bir spora nasıl başlanır? Spor sonrası vücutta oluşan gerginliği ve yorgunluğu gidermek için aromaterapiden nasıl faydalanılır? 

Video: Spor Öncesi Uygulama ve Spor Sonrası Self-Masaj

Biyografi

İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunudur. Lizbon Üniversitesi Eczacılık Fakültesi tıbbi beslenme alnında araştırmacı olarak 6 ay çalışmalara katıldı. 16 sene kendi eczanesini işletti. Üsküdar Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik yüksek lisansını tamamladı.

Dünyada yükselen bir değer olan Spor Eczacılığı alanını 2015’te ülkemize getiren ilk eczacı olan Birlik, profesyonel sporcu danışmanlığı yanında Eczanede Sporcu Danışmanlığı, Spor ve Aromaterapi, Sporcu Gıda Takviyeleri ve Doping alanlarında mesleki sunum ve eğitimler vermektedir.

Ömer Saltan
Uzman Doktor

Çocuklarda Aromaterapi

11 Ekim Pazar | 12.30-13.20

Üst solunum yolu rahatsızlıklarında aromaterapi ile hangi uygulamalar etkilidir? Kış hastalıklarına karşı korunmada aromaterapinin rolü nedir? Çocuklar aromaterapiden nasıl faydalanır?

Video: ÜSYE ve Soğuk Algınlığında Diffuser ile Uygulama

Biyografi

İlk, orta ve lise öğrenimimi İstanbulda tamamladıktan sonra 1990 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde Tıp Eğitimime başladım. 1996 yılında mezun oldum. 1997 yılında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlığını kazanarak Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesinde asistanlığa ve çalışmaya başladım.

Ağustos 2014 tarihinden itibaren kendi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları muayenehanemde hizmet vermeye devam ediyorum. Aynı zamanda Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı ilk fitoterapist olarak bitkilerin şifalı gücünü kullanmayı çok seviyorum. Bağlı olduğum dernekler İstanbul Tabib Odası, Milli Pediatri Derneği, Türk Pediatri Derneği.

Uçucu yağların Enerji Seviyeleri ve Psikoaromaterapi

11 Ekim Pazar | 13.30-14.20

Bedenimizdeki organların frekansları ve Uçucu yağların frekansları; Karışım hazırlayarak vücut frekansını yükseltme; Uçucu yağ ve limbik sistem ilişkisi; Uçucu yağlar ve HPA aksı; Uçucu yağları duygu durum üzerindeki etkisi; Pratik uygulamalar

Video: Vücut Frekansını Yükselten Uçucu Yağları Hazırlama

Biyografi

22 Kasım 1988 de Bursa’ da doğan, Yunanistan göçmeni bir ailenin en küçük çocuğuyum. 2007 yılında Anadolu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ndeki öğrenim hayatım başladı. 2012’de eczacılık eğitimimi tamamladım ve 2013 yılında eczanemi açtım. Küçüklükten beri kokuya olan ilgim beni uçucu yağlarla tanıştırdı ve bitkilere olan merakım iyice tetiklendi. Bunun üzerine 2017 yılında Fitoterapi yüksek lisansına başladım ve Aromaterapi ile ilgili eğitimler almaya başladım. Eczanemde formüller oluşturmaya ve danışanlarıma sunmaya başladım. Halen Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde 2. Yüksek lisansıma devam etmekteyim.

Mutfakta Aromaterapi

12 Ekim Pazartesi | 20.00-20.50

Esansiyel yağların aromasından ve sıhhat gücünden mutfağımızda nasıl faydalanabiliriz? Yemeklerde hangi uçucu yağların kullanımı uygundur? Pratik uygulama ipuçları.  

Video: Salata Sosu Hazırlama ve Peynir Topu Yapımı

Biyografi

Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum ve halen İngilizce dersleri veriyorum. Tamamen amatörce başladığım yemek işiyle 3-4 yıldır ilgileniyorum. Çeşitli mekanlarda çeşitli gruplara özel menüler hazırlayıp sofralar kuruyorum, çeşitli yaş ve meslek gruplarına atölyeler yapıyorum. Doğma büyüme Yunanistan/İskeçe’li olduğum için daha çok Akdeniz mutfağı’dan esinlenerek pişiriyorum. Sofra dergisi yazarıyım. Zaman zaman tv’larda yemek programlarına, dijital platformlardaki etkinliklere yemek tarifleri ve atölye çalışmaları ile katılıyorum.

Feng Shui ve Aromaterapi

12 Ekim Pazartesi | 21.00-21.50

Yaşamdan beklentilerimize ulaşmada Feng Shui Rehberliği ve Aromaterapi Desteğinin Önemi. Zaman, mekan ve insan kavramlarını yönetirken, doğanın dengesinden ve bize sunduğu ürünlerden faydalanmak yaşamımızı nasıl kolaylaştırır? İçinde bulunduğumuz 2020 yılında karşılaşacağımız yeni enerjilerle uyumlu yaşayabilmek için aromaterapiden nasıl yararlanabiliriz?

Video: Mekan Uygulamalarında Aromaterapi

Biyografi

Ferda Ünsal, Boğaziçi Üniversitesi’nden mezuniyetini takiben, profesyonel iş hayatına Kanada ve Uzakdoğu’ da devam etmiştir.  Onbir yıl yaşadığı Malezya’da, Feng Shui Center of Excellence’da, dünyaca ünlü Master Yap Cheng Hai’dan eğitim alarak başladığı çalışmalarını, Master Academy of Chinese Metaphysics’deki eğitimlerle desteklemiştir. 

Feng Shui Dünyası’nın diğer danışmanı Işıl G. Alfar ise, Boğaziçi Üniversitesi  mezuniyetinden sonra, İstanbul Üniversitesi’ nde Pazarlama yüksek lisansını  tamamlamıştır. Profesyonel iş yaşamını takiben, Feng Shui Öğretisiyle tanışmış,  bu konuda derinleşmek  arzusuyla Master Yap Cheng Hai’a ulaşmış,  Uzakdoğu seyahatlerinde yaptığı çalışmalar ve  Master Lilian Too’nun eğitimleriyle danışmanlık kariyerini olgunlaşmıştır.

Feng Shui Öğretisini’nin ışığını kendi yaşamlarında deneyimlemiş iki uzman; Ferda Ünsal ve Işıl G.Alfar tarafından 2000 yılında kurulan Feng Shui Dünyası, bugüne kadar sayısız konut ve iş yeri projesine danışmanlık hizmeti vermiştir. Ayrıca, kişilere ve kurumlara sunduğu eğitim ve tanıtım seminerleri ile de bu kadim bilginin Türkiye’de tanınıp yaygınlaşmasına önderlik etmiştir.

 
Fatma Özgün Apaydın
Florame Türkiye Genel Müdürü

Yeni Normalde Aromaterapi

13 Ekim Salı | 20.00-20.50

Yeni normalde günlük hijyeni sağlamada aromaterapi uygulamaları nelerdir? VEl, vücut, ev ve havanın temizlenmesi için pratik reçeteler. Kış dönemine karşı korunmada aromaterapinin rolü nedir?

Video: El Hijyeni için Aromaterapi Uygulaması

Biyografi

1993 yılında Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun olduktan sonra Amerika’da University of Delaware’de MBA yaptı. 

2008 yılında, aromaterapi dünyasına girdi ve sonrasında aromaterapi alanında en iyi markalardan biri olan Fransız Florame markasının Türkiye temsilciliğini aldı.

Prof. Dr. Ulvi Zeybek, Prof. Dr. Ekrem Sezik, Prof. Dr. Erdem Yeşilada, Prof. Fabienne Millet eğitimlerine ve Botanica Aromaterapi Konferanslarına katıldı. Bir çok uluslararası aromaterapi eğitimine ek olarak, Tisserand Institute tarafından verilen ‘Essential Oil Safety’ ve ‘Essential Oils for Healthy Skin’ Sertifika Eğitimlerini tamamladı. Halen Florame Türkiye Genel Müdürü görevini sürdürmektedir.

Koku ve Aromaterapi

13 Ekim Salı | 21.00-21.50

Kokunun Aromaterapideki yeri ve önemi. Kokunun günlük yaşamımıza etkisi. Stresi yönetmede aromaterapinin rolü. Koku ile daha kaliteli bir yaşam.

Video: Uçucu Yağlarla Parfüm Oluşturma

Biyografi

Kadim şehir Şanlıurfa’ da, bitki ilmine ve sanata meraklı bir ailede büyüdüm. İstanbul Medipol Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ nde okurken kıymetli hocalarla Farmakognozi alanında bilimsel çalışmalar yaptım. Bitirme tezimi Tübitak’ tan destek alarak aynı alanda ve Farmasötik Teknoloji’ de tamamladım. Uzmanlığımı Klinik Eczacılık dalında tamamladım.

Aromatik yağlarla kokulu serüvenim; Aromaterapi alanında aldığım eğitimlerle ivme kazandı. Beşiktaş’ ta açtığım eczanemde aktif olarak mesleğimi devam ettirmekte, Fitoterapi ve Aromaterapi’ de çeşitli eğitimler ve atölyeler düzenlemekteyim.

Acele Edin!

Zaman Daralıyor

Aromaterapinin öncülerini dinlemek ve festivale katılmak için
hemen yerinizi ayırtın. 

@2020 Aromaterapi Festivali. Tüm hakları saklıdır.